KYARY PAMYU PAMYU

Japonya'nın pop devrimi Kyary Pamyu Pamyu ile bir dakika.

GLOBAL KAHRAMANLAR'DA KÜRESEL ETKI YARATAN, BÖLGESEL OLARAK KUTLANAN YILDIZLAR ÜZERINE SPOT IŞIĞI TUTUYORUZ.

Kyary Pamyu Pamyu'nun Kira Kira Killer "adlı İngilizce'de "Sparkle Killer" diye geçen şarkısı, bu 22 yaşındaki Japon pop şarkıcısının sevdiği tatlı ve hafif delice nitelikleri mükemmel şekilde birleştiriyor: Tumblr nesli için Lewis Carroll tarafından hayat buluyor, tek-kız devrimi yaratarak Jabberwocky seviyesinde popüler melodileri daha gerçeküstü müzik videolarıyla birleştiriyor. Üç dakika içinde peruklarını beş kez değiştiren, kafatası başlı dansçılarla dolaşıp, mistik karikatür kuyularına düşen ve damlayan dondurmaya benzeyen kıyafetler giyip mutant oyuncak ayılarla yürüyen Kyary'nin "PONPONPON" müzik videosu 75 milyonun üzerinde Youtube görüntülenmesine sahip. Katy Perry gıpta ile ağlardı. (ancak bunun yerine sadece hayranlığını tweetledi.)

Artık İngilizce yeni parçalarıyla, Amerikan müzik anlaşmasına sahip ve hatta Vogue'un dikkatini çekmeyi başarmış bir isim. Yine de, onu şeker komasındaki bir Gotik Lolita olarak düşünmeyin. Açıkladığı gibi: ondan ne beklersen, seni o beklentiden saptırmaya çalışıyor ...

Kawaii / guro-kawaii (yıkıcı zekaya odaklanmış bir Japon kültürel eğilim) cinsini "zehirli" olarak tanımladın. Bu, stil seçimlerini nasıl yönlendiriyor?
Başkaları gibi görünmeyi sevmiyorum. Gençliğimden beri, "zehirli" olma fikri beni cezbetmişti. Beklenmedik süslemeleri olan, başka hiçbir yerde bulunmayan sevimli tarz fikri.

Kariyerine model olarak başladın. Müziğe nasıl geçiş yaptın?
Lise öğrencisiyken, bir yapımcı olan Yasutaka Nakata (CAPSULE) ile "20 yaş altı" bir DJ etkinliğine ev sahipliği yaptım. Nakata-san bana: "Kyary, şarkı söylersen harika olur" dedi. Ben de birdenbire sahneye çıkma şansı bulmuş oldum. Küçüklüğümden beri dans etmeyi ve şarkı söylemeyi severdim, ancak asla bir sanatçı olmayı hayal edemezdim. Bu bazen bana mucizelerin gerçek olabileceğini hatırlatıyor.

Müzisyenler seni müziksel ve tarz anlamında nasıl etkiliyor?
Katy Perry kesinlikle bana ilham kaynağı oluyor. O, güzellik, şaşırtıcı ses, etkileyici güç ve mizaha sahip en güçlü sanatçı. Onunla bir Japon TV programında tanıştığımda, bana "PONPONPON" adlı müzik videosumu izlediğini söyledi, bu da beni son derece mutlu etti - ağlayacak gibi oldum.

Sahne ve video görünümlerini kavramsallaştırma ve tasarlama süreci nasıl ilerliyor? Kiminle çalışıyorsun?
Müzik videoları yaparken, Nakata-san ve video yönetmeni şarkının ruhunu yakalayan görüntüler oluşturmak için çalışıyor ve daha sonra bir stilist özel kostümler ve sahne sanatını tasarlıyor. Canlı şovda ise önce sahne direktörü ile bir sirk, eğlence parkı ya da müzikal gibi tüm konsepti tartışıyor ve onu kostüm ve performansa genişletiyoruz. Çalışanlarımıza elde etmek istediğim görüntüyü anladıkları ve her şeyi daha iyi hale getirdikleri için teşekkür ederim!

Kırmızı senin için neyi ifade ediyor? Siyah?Mavi?Pembe?
Kırmızı kan... Siyah şeytan... Mavi su... Pembe de beni temsil eden renk.

Makyaj konusunda kişisel bir felsefen var mı? Onu nasıl kullanıyorsun?
Gözlerimin altına kira-kira (ışıltı) uyguluyorum. Ayrıca takma kirpikleri kullanmaya ve bej tonlarındaki farı gözlerimin altında kullanmaya çok meraklıyım. Bu günlerde, dudaklarımın iç kısmına koyu bir renk dudak rengi uyguluyorum, sonra da onu soluklaştırdım. Biraz daha olgun olmaya çalışıyorum!

İnsanlar seni gördüğünde ve dinlediğinde hangi duygular canlanıyor?
Umarım izleyiciler basmakalıp tarzları unutur ve benim kendimle ilgili ifade etmek istediğim şeyleri özgürce deneyimleyebilirler. İnsanların beklentilerine ihanet etmek istiyorum - iyi bir şekilde, böylece hiç kimse beni "Kyary bu" diye tanımlayamaz.

Kyary Pamyu Pamyu sevenleri, olağanüstü çeşitlilikleri ile biliniyor. Nasıl her yaştan bu kadar çeşitli insanı eserlerine çekmeyi başardığını düşünüyorsun?
Gerçekten hiçbir fikrim yok. Yaşça büyük erkekler ve kadınlardan, Japonya'daki canlı konserime katılan küçük çocuklara ve Japonya'daki ya da dünya turundaki konserlerime katılan yabancılara kadar herkes beni çok mutlu ediyor. Belki şarkılarım Japonca anlamsızdır, ama herkes aynı anda cümleleri tekrar ettiğinde çok güzel oluyor! Herkesin şarkı söylemesi daha kolay olabilir

5 ÇILGIN KYARY GERÇEKLERİ

·   Korku filmlerinden ilham alıyor ve mümkün olduğu kadar kostümlerine kan, cesaret ve gözbebekleri katıyor!
·   Şarkılarının çoğu, TV reklamlarının jingle'ları olarak başlıyor
·   Ayrıca Nintendo'dan diş macunu onaylarına kadar çeşitli tuhaf tuhaf reklamlarında rol alıyor.
·   Kyary, cadı gibi hissettiği için yemek yapmayı, özellikle de güveç pişirmeyi seviyor.
·   Modaya olan aşırı ilgisi aslında Gwen Stefani'nin "Harajuku Girls" adlı şarkısından geliyor.