TAKLİT ÜRÜNLERE KARŞI BİLGİLENDİRME

Taklit Ürün Nedir?

Taklit etme, bir maddenin veya malın yasa dışı yollarla benzerinin yapılması işlemidir. Taklit ürünler, çoğu zaman taklit edilen ürünün yüksek değerinden istifade etmek amacıyla üretilir. Bizim durumumuzda bu, müşterilerin dış görünüşte gerçek M•A•C Cosmetics ürünlerine benzeyen fakat tüm ürünlerimiz için ayrılan araştırma ve geliştirme sürecinden geçmedikleri için üstün kalitemizden yoksun olan ürünlerle karşılaşması anlamına gelir.

M·A·C taklitçiliğe nasıl karşı koyar?

M.A.C Cosmetics, en yüksek kalite, prestijli makyaj ürünleri üretiyor olmakla övünür. Bundan dolayı, taklitçiliğe ve bu ürünlerin üretiminden, dağıtımından ve satışından sorumlu olan kişilere karşı mücadelesini karalılıkla sürdürmektedir. Taklit ürünlerin, yasa dışı satışının ve dağıtımının önüne geçmek için yerel, bölgesel, federal emniyet birimleriyle ve A.B.D.’nin ve yabancı ülkelerin gümrük yetkilileriyle çalışıyoruz. Yasa dışı eylemlere karşı savcılık ile ortaklık içinde hareket ederek sivil mahkemelerde davalar açıyoruz. Taklit ürünler satan internet sitelerini ve online açık artırma yoluyla satış yapan yerleri etkisiz hale getiriyoruz.

Resmi M·A·C ürünlerini nerede bulabilirsiniz?

M·A·C Cosmetics ürünlerini; bireylere, sokak satıcılarına, ikinci el pazarlarına, online açık artırma sitelerine, bağımsız butiklere veya ruhsatsız online perakende satış yapan yerlere sunmaz. M·A·C, internet üzerinden ürünlerinin toptan satışını yapmaz.

Gerçek M·A·C ürünleri satın aldığınızdan emin olmak adına, size en yakın yetkili M·A·C Cosmetics mağazasını bulmak için “Mağaza Bul” sayfasını ziyaret edin. M·A·C Cosmetics aynı zamanda maccosmetics.com.tr adresinde satışa sunulmaktadır.

Taklit Ürünlerin İhbar Edilmesi

Taklit ürün satanları ihbar etmek için lütfen 0800 261 91 13 numaralı telefon numarasına ya da musteri-iletisim@tr.estee.com mail adresine ihbarınızı iletin. Taklit ürün satıcılarına karşı önlem alırken aşağıdaki bilgilerin paylaşılması bize yardımcı olmaktadır:

  • Konum Adı ve Adresi
  • Konum Türü (eBay, bağımsız butikler, yetkisiz perakendeciler, vb.)
  • Satışı Yapılan Ürün
  • Satışı Yapılan Markaya ilişkin ayrıntılar (M·A·C logosu veya özel tasarımlar)