OHNE TITEL + KABUKI

Vizyoner makyaj sanatçısıKabuki ile birlikte yaratıcı işbirliğine girmiş ultramodern moda tasarımcıları olan 2 vizyoner birlikteliklerini anlatıyor

Moda için Yaratılmış önde gelen moda tasarımcıları ve makyaj sanatçılarını karşı karşıya oturtarak, onları yaratıcılık, işbirlikleri ve moda şovları hakkında konuşmaya davet ediyor

2008'de ilk koleksiyonunu lanse etmeden önce, Alexa Adams ve Ohne Titel'in (Almanca "başlıksız" demek) Flora Gill'i New York moda dünyasının anında en sevilenleri haline geldiller. Kendinden emin, mimari örgüleri, atletikliği bir üst seviyeye taşıyor - korkusuz, ultramodern ve herzaman canlı. Sezon ne olursa olsun, Ohne Titel kadını, her zaman rahatlıkla özenilen cool'luğa sahip. İlhamları geleneksel güzelliğin dışında, ve her sezon oluşturdukları makyaj görüntüsü de bunu destekliyor. Dramatik bir kaşın zarafetinden, aşırı ışıltılı yüze, veya allığın elmacık kemiklerinin öyle üzerine uygulanması ile gözleri mercan çerçeveye almasına kadar, hepsinde özgüven anahtar.

Son 2 sezondur makyaj artisti Kabuki ile çalışıyorlar. Kendisinin NYC klüp sahnelerinden Sex and the City dizisinin 1 ve 2. sezonuna ve Rihanna, Katy Perry, Lady Gaga, Madonna, Michael Jackson gibi isimler ve her büyük moda dergisinde imzası bulunmaktadır. Üçünün güçlerini birleştirmesi, oyun-değiştirici bir takım yaratarak, podyumlarda vizyoner bakış açışıyla fırtılanara estirecektir. Bugün ilham, zekanın gücü ve güzellik sektöründe en iyilerin özgüven ve gerçeklik sahibi olması gerektiğini tartışıyorlar.

Alexa: Ohne Titel güzelliği ile ilgili her zaman ilk bizi şaşırtan, güçlü bir kadın hakkında olduğudur. Bireysellik algısının var olmasının yanında, içsel güç ve birazcık korkusuzluk fikti bulunuyor.

Flora: Daha cüretkar kadınlar için. Bence özgüven ve bireyselliten birşeler barındırıyor. En önemlisi o. Kendine güvenen kişiler, ne giyerlerse giysin her zaman daha güzellerdir. Ve makyaj ile bunu ifade etmek ve göstermeye çalışmak gerekir.

"Kendine güvenen kişiler, ne giyerlerse giysin her zaman daha güzellerdir. Ve makyaj ile bunu ifade etmek ve göstermeye çalışmak gerekir.” – Flora Gill

Alexa: Şirket olarak, sahip olduğumuz çizgi güçlü kadınlardır fakat aynı zamanda "kostüm gibi" veya abartılı bir uydurma gibi gözükmez. Çok moderndir. Fakat Kabuki, senile çalışmak farklı çünkü beraber çalışınca, yapacağımız şeyleri geliştiriyor olacağız. Modada her zaman bir sonraki sezon neler olacağınız düşünürsün.

Kabuki: Bana sunduklarınıza baktığımda, üzerlerinde derin olarak düşünüldüğünü görebiliyorum. Çıtayı yükseltmiş, dolayısıyla orada buluşabilmemiz önemli. Ben iyi beğeniye sahip kişilerle çalışmaktan hoşlanırım. Bir anda mükemmel bir konsantrasyonla, kendini çok fazla sogulamadan, birşeyi kesin doğru yapabilmeyi seviyorum. Bu yüzden sadelik daha güzel olabiliyor. Daha arıtılmış bir işlem.

Flora: Ben de yetenekli makyaj sanatçıları ile çalışmanın işe çok şey kattığına inanıyorum. Biz gelip şöyle cümleler kurabiliyoruz; "Şu şekilde hissediyoruz" veya "Bu şekilde yapmaya karar verdik"ve sonrasında sen farklı fikir ve yorumlar katıyorsun.

Alexa: Flora ve ben, seninle çalışmadan önce yaptığın işlerin büyük hayranıydık – senin gerçek farklılığın orada. Yüz ile şekil ve renklerin ilişkisini görebiliyorsun. Görsel olarak güçlü fakat canlı ve modern hissettiriyor.

Kabuki: Bu daha bizim ikinci şovumuz dolayısıyla hala birbirimizi tanımaya çalışıyoruz. Gene de biryerlerden başlayıp, karşılıklar vererek ilerliyoruz. Bana göre en önemli şey dinlemek. Mümkün olduğunca herşeyi özümsemeye çalışıyorum ki, onların dediklerini yansıtmaktan çok zihnimi açık tutmaya özen gösteriyorum. Seninle çalışmak zahmetsiz çünkü ilham zaten mevcut.

Flora: Senin ortaya koyduğun işleri görmekteki en sevdiğim şey, herşeyin ne kadar ustaca olduğu – mükemmel olan birşey ile, birazcık farklı olanın ayrımı o kadar küçük ki, hepsinin biraraya gelip bütün oluşturmasını görmek çok güzel.

Kabuki: Teşekkürler. Sadece küçük bir şey beni endişelendiriyor, işin çoğunu benim adıma da siz yapıyorsunuz. Sadece adaletli yapabilmek istiyorum.

Alexa: En iyi kısmı burası – bütün elementlerin birleşmesi, doğru kızı doğru kıyafetlerin ve doğru makyaj ve saçın içinde görebilmemk.

Flora: Bayılacaksınız!

Kabuki: Herşeyin başka birşey ile ilişkisi var. Bazen bir şeyi yalın bırakmak üzerine bir şey eklemekten daha güzel yapar. En sonda işler ortak odakta toplanıyor. Kesin belirlenmiş bir estetiğe sahip olmak fakat doğal gelişen şeyler için esnekliğe yer olması güzel. Görünümlerin zahmetsiz kalitede veya çok üzerinde düşülmemiş hafiflikte gözükmesini sağlıyor.

Flora: Her ne kadar pürüzsüz sade cilt makyajımız olsa da, bir açıdan hep bir adım ötesine taşıyan görüntüye gidiyoruz.

Alexa: O değişikliği istiyorsunuz, ilgi çekici anı.

Kabuki: Küçük bir değişiklik yapabilirsiniz ve tiyatro makyajı gibi görünmek zorunda değildir, tam tersine bütünsel bir mesaj içerir. Aslında olay bütünlük. Bütünlüğün içinde dürüstlük var. Dürüstlüğün içinde de güzellik. Burada inkar edilemez bir durum söz konusu.