FELICITY HAYWARD

Rod Stewart ve altın-çağ büyüsünün albesini taşıyan büyük beden süpermodel

My Beauty'de, moda ve kültür dünyasının önde gelen isimleri, güzelliğin onlar için ne ifade ettiğinden bahsediyor.

O güleryüzüyle kahkalar atan Londra'nın banliyösünden gelen sarışın; Vogue, Glamour, Numéro dergilerinde çekimler gerçekleştirmenin yanında, i-D'e de kapak kızı oldu. Sinemanın altın çağını bir eyeliner ve kırmızı ruj ile geri uyandarıbilecek biri varsa o da Felicity Hayward.

“Her zaman kendime güvenim yüksekti. Büyük bedenli model olmak, seçmelere gidip benden çok daha ince kızlarla beraber olmam demekti. Fakat beni rahatsız etmiyordu çünkü olduğum halimle mutluyum. Etrafımda çok fazla sevgi ve destek mevcut. Daha küçük kızken bile şu an olduğumdan daha kiloluydum ve anneannem ile dedem hep ne kadar güzel olduğumu bana söylerlerdi.

“Anneannem Sybil çok güzel bir kadın – durumu çok iyi olmamasına rağmen, gri gözleri ve 50'lerin permasıyla doğal göz kamaştırıcılığına sahip. Stili sade - yalın makyaj, mercan ojeler ve kıyafetini vurgulayacak bir öğe; kiraz kırmızı kolye veya altın bir ceket. Abartısız güzellik anlayışı ile kendi görünümüyle gurur duyar.


 

Her tatilde, onun caddesinin sonunda pazar kurulur. İkimiz erkenden kalkıp bulabildiğimiz her gözalıcı şeyi almaya giderdik. Kendimi bildim bileli bizim ritüelimiz olmuştur ve muhtemelen eski Hollywood makyajının sadeliğine aşkım buradan geliyor. 13 yaşımdan beri siyah eyeliner ve kırmızı ruj kullanıyorum!

"Sarışınlara bayılıyorum. Aslında saçlarım koyu renk fakat Do You Think I’m Sexy?dergisinin kapağındaki Rod Stewart'a bayılmıştım. Gerçekten çok güzel gözüküyordu. Sarı maskara ile saçlarıma gölgeler atmaya başladım ve büyüdüğümde de boyatmaya.

“Stilimde cesurum ve bu yüzden insanların kilom ile ilgili bir şey demeye korktuğuna inanıyorum."

 

 

“Uzun zamandır kıyafetlerle deney yapıyorum. Kendi stilimde cesurum ve bu yüzden insanların kilom ile ilgili bir şey demeye korktuğuna inanıyorum. Gerçekten umrumda değil ve bu yüzden bütün büyük beden modellere de rol model olabildim.

“Moda endüstrisinde yeterince farklılık yok ve bunun sebebi tüketici trendleri. İnsanlar ne kadar daha az 'alışılagelmiş' kapak ünlüsü olan dergiler alırsa, ne kadar daha çok siyahi veya büyük beden veya trans bir mankenin modeli olduğu kıyafetler alırsa, markalar da bu sese kulak vermek zorunda kalacaktır.

“Fakat gerçek güzellik mutlu olmaktan geliyor. Etrafınız sevgi ile kuşatılmış/çevrelenmiş ise, o sizi her zaman güzel hissetmenizi sağlayacaktır.