CRUELTY-FREE BİR DÜNYA İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR


M∙A∙C hayvanlar üzerinde test yapmamaktadır. Kendi hayvan deneyi tesisimiz bulunmamaktadır ve başkalarının da bizim adımıza hayvan deneyleri yapmalarını talep etmiyoruz. M∙A∙C bu zamana kadar asla hayvan deneyi yapmamıştır ve dünya çapında hayvan deneylerinin yasaklanması konusundaki liderliğini korumaktadır. Bazı hükümetler ürünlerimizi kendi ülkelerinde satmamıza izin vermeden önce güvenliği sağlamak adına hayvan deneylerine başvururken daha farklı alternatif yöntemler olduğunu kanıtlamaya çalışıyoruz. Bu amaç uğruna IIVS (Institute for In Vitro Sciences) ile hayvanların kullanılmadığı testlerin dünya genelinde kullanımı ve kabul görmesi için ortaklık yapmış olmaktan gurur duyuyoruz.

 

 

FAQ


Bu bölümde sıkça sorulan soruların cevapları yer almaktadır. Eğer bunlar haricinde sorularınız olursa, bize e mail yoluyla oluşmak için lütfen BURAYA tıklayın, size en kısa sürede dönüş yapacağız. İletişimin devam etmesini istiyoruz.

 

Hangi ülkeler hayvan deneyleri yapıyor?
Güvenlik kontrolleri nedeniyle hayvan deneyi kullanıldığını bidiğimiz tek ülke Çin.

M·A·C kendi ürünlerinin güvenilirliğini ve etkilerini nasıl test ediyor?
Gönüllülerle insanlarla testler yapıyoruz veya laboratuvar testlerine (vitro testing) başvuruyoruz./p>

M·A·C kendi hayvan deneyi tesisine sahip mi?
Hayır. Dünyanın hiçbir yerinde hayvan deneyi için tesisimiz bulunmamaktadır.

Vitro Sciences Enstitüsü nedir?
The Institute for In Vitro Sciences, alternatif laboratuvar testlerinin kullanılmadığı ülkelerde, onaylanmış güvenilir yöntemler hakkında bilgisi olmayan bilim insanlarına alternatif metodları öğretmek adına programlar yürütmektedir. Alternatif test metodlarının dünya genelinde uygulanabilmesi adına The Institute for In Vitro Sciences ile ortaklık yapmış olmaktan gurur duyuyoruz. IIVS’nin International Outreach Program (IOP) programına finansal destek vererek fark yaratmaya çalışıyoruz. IOP, derslerde, workshoplarda ve uygulamalı eğitim seanslarında teknik desteği de içeren yöntemler sunarak güvenlik ve içerik bilgisi için hayvan deneyleri yapan ülkeleri hedef almaktadır.