REBECCA BUTTERWORTH

İngiltere ve İrland
2000'de başladı

Sanatçı Hakkında

Senior Artist Rebecca Butterworth

Senior Artist Rebecca Butterworth için İngiltere'nin kırsal yöreleri yeni başlayan makyaj kariyerinde çok verimli zamanlar geçirmesine yardımcı oldu. Somerset, İngiltere'in Güney Batı ve Butterworth bölgelerinde kısıtlı eğlence seçenekleri olmasından ötürü, can sıkıntısını geçrmek için arkadaşları ve ailesi üzerinde makyaj denemeleri yapmaya başladı. Bu dönemlerdeki çalışmalarında İngiliz sanat tarihinden esinlenerek şiirsel ve teatral görünümler yarattı.

Burda, coşkulu bir amatörden M·A·C ekibinin en sevilen üyelerinden birine dönüştü.

PIRLANTA GİBİ PARLA

"Güzelliğe olan yaklaşımım basit: Gülümse ve güzel şeyler düşün! Her zaaman Roald Dhal'ın şu sözünü hatırlarım, 'Güzel düşünceleri olan biri asla çirkin olamaz. Düzgün görünmediğini düşündüğünüz bir burnunuz, ağzınız, çeneniz ya da dişleriniz olabilir. Ama güzel düşünceleriniz varsa yüzünüzde gün ışığı gibi yansırlar ve hep güzel görünürsünüz.' Bu yüzden kişilerin iç güzelliklerini ortaya çıkarmak için her zaman doğal görünümler yaratırım. Vazgeçemediğim görünüm aydınlık bir cilt ve mükemmel dudaklardır."

KİRPİK DELİSİ

"Somerset'in sakin, güzel bir köyünde büyüdüm ama bazen yapacak çok fazla şey bulamazdım. Dolayısıyla kendimi çizim ve resimle meşgul ederdim. Ergenlik dönemimde kendime ve çevreme bolca makyaj yapardım! Gözü çerçevelemenin ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Kalın ve yoğun kirpikleri severim ve 212 numaralı fırça ile göz kapağına ince bir şekilde Fluidline'ın Blacktrack rengini uygularım. AYnı fırça ile alt kirpiklerime maskara uygularım ve böylece yapışmadan ayrı durmalarını sağlarım."

Devlerin Gölgeleri

"Alexander McQueen bağımlısı olmam ve 2007'deki 'Salem Witch' koleksiyonunun perde arkasında çalışmam kariyerimin önemli çıkışlarından oldu. Özellkle koleksiyonun hayata gelişini izlemek, yaratılan ikonik makyajları izlemek (daha sonra M·A·C'in sınırlı üretim bir koleksiyonu oldu) . McQuen Victoria ve ALbert Müzelerinde saatler geçirirdi. İlham aradığımda National Portrait Galerisi'ne giderim ve Pre-Raphaelites ve Holbeins'in önünde otururum, zekalarını gözlemlerim. Ya da kütüphanemdeki sanat tarihi kitaplarını incelerim.

Artist Faves: Rebecca B