Rachel O'Donnell

İngiltere be İrlanda
2005'te başladı

Sanatçı Hakkında

Senior Artist Rachel O'Donnell

Rachel O'Donnel'ın çocukluğu Batı İrlanda'daki Galway'in rüzgarlı Atlantik kıyısında geçti. Artistik yetenekleri yaratıcı ailesinin desteklemesi ile ortaya çıkmaya başladı. M•A•C'te Senior Artist olarak gerçekleştirdiği çalışmalarında hala ailesinin etkisin vardır. Dikkatli ve ayrıntıcı yaklaşımları süresince moda haftalarında ve magazin başyazılarında dünya çapında çalışmaları oldu.

Burda nelerden ilham aldığını, kariyerinin önemli noktalarını ve en beğendiği görünümleri paylaşıyor.

RÜZGAR GİBİ GEÇTİ

"İrlanda'nın Batı kıyısındaki Galway'den selamlar. Hareketli, arkadaş canlısı, rüzgarı ve yağmuru arkasında saklı güzellikleri bulunan bir şehir burası.Burda yaratıcı özelliklerimi farkında olmadan geliştiriyordum. Annem ve babam sanatçı özelliklerini aktarıyorlardı bana. Doğa en temel ilham kaynağım oldu. Sürekli mevsimlerin değişimi ile modunu ve tonunu değiştirerek kendisini yeniden keşfediyor ve bizim herşeyi, yeni ve değişik ışıklar altında görmemizi sağlıyor."

AYDINLIK VE İLGİ ÇEKİCİ

"Aydınlık görünümümü seviyorum ve belirginleştirilmiş kaşlar ve kırmızı dudaklar ile vurguluyorum. Yüzüm için güçlü bir kıyafet giymişim gibi düşünebilirsiniz. Stud Brow Pencil ince dokunuşlarla kirpiklerimi doldurmamı sağlıyor, daha yoğun kullanımda ise belirginlik sağlıyor. Cherry rengindeki Lip Pencil ile birlikte kullandığım Ruby Woo mevsim ne olursa olsun sürekli kullandıklarım arasında. Pro Longwear Concealer'ı cildime pürüzsüz görünüm vermek için, In Extreme Dimension Lash maskarayı ise kirpiklerime belirginlik ve drama eklemek için kullanıyorum."

SHOW BİTİRİCİ

"Backstage'de olmak hiçbir yere benzemez. Tansiyon, heyecan, yaratıcılık ve işbirliği doludur. Ekip çalışması ile imkansız olan bir anda gerçek olur. 2011 Eylül ayındaki Giles Deacon defilesini unutamıyorum. Üzerinde çalıştığım görünümleri sahnede gördüpümde karşı konulmaz bir minnettarlık hissetmiştim. Birçok modelle çalışırken, cilt üzerine odaklanırım. Doğru bir baz oluşturmak herşeyden önemlidir. Modellere hızlı ama düzenli bi cilt bakım rutinine sahip olmalarını öneririm böylece ciltleri nemli ve canlı görünecektir. Tüm cilt tipleri için hatta benim cildim kadar aydınlık görünenler için bile bir zorunluluk bu!"

Artist Faves: Rachel O