Tiffany Johnston

ABD
1988'de başladı

Sanatçı Hakkında

TIFFANY JOHNSTON

Tiffany Johanson için makyaj damarlarındaki kandı. Kalifornia'da South Lake Tahoe bölgesinde doğru ve büyüdü. İlk olarak makyajla annesi vasıtasıyla tanıştı. Oyun kasinolarının backstage'lerinde ve Helen Reddy, Connie Stevens ve Charo gibi 70'lerin yıldızlarına makyaj yaparak kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. " Ben 2 yaşlarımdayken backstage'lerde annemin müşterilerine harika makyajlar yaptığını hatırlıyorum" diyor. Bir saç modeli olan Vidal Sassoon saç ve makyaja dair birçok şeyi Sassoon Academi'sine gittiği dönemde öğretti ona. Johnston'ın annesi hayatı boyunca ilham kaynağı oldu. Burda ömür boyu aşkı olan makyajı anlatıyor.

Güzellik Düşkünü

"Lisedeyken diğer çocuklar 7-Eleven önünde takılırken ben annemin 5. Cadde'deki Granite adındaki güzellik salonuna gitmeyi tercih ederdim ve müşterilerin makyajlarını tazelerdim. Annemin işe gidişini incelemeyi çok severdim. Doğru müzik çalarken zencefilli parfümünü sıkardı. Dönüştürücü etkisinden büyülenirdim. Doğal bir kadından bir anda kocaman bir çizgi film karakterine dönüşürdü. Takma kirpiklerini tek seferde takardı. Herşeyin bir anda daha aydınlık, sevimli ve daha heyecanlı görünmesi inanılmazdı.

Dudak Servisi

"Makyaj sanatçısı olmayı hayal etmişim ama "işten" keyif almanın gerçekçi olmadığını düşünürdüm. Üniversite hayatım boyunca, hatta Sanat Akademisi'nde okuduğum dönemde freelance makyaj artisti olarak çalıştım. 1995 yılında mezuniyet günümde M·A·C'ten bir telefon aldım. İstatistik sınıfından bir arkadaşım beni, bölge müdürü olan erkek arkadaşına tavsiye etmişti. Onunla buluştum ve hangi ruju sürdüğümü tahmin etti. M·A·C'in Folio rengiydi. Ardından yaratıcı sanatçı olarak işe alındım. Hala resim yapıyorum. Mayadan sulu boya, baharatlardan far. Boya kutum M·A·C fırçalarıyla dolu. Bir defasında bütün bir resmi M·A·C makyaj ürünleriyle gerçekleştirdim."

Kaliforlia'lı Kız

"Eğitmen olarak çalıştığım birkaç yılın ardından 1998 yılında San Francisco'da Makyaj Sanatçısı olarak çalışmaya başladım. 2004 yılında şu an yaşadığım ve bir TV programında güzellik köşesi için makyaj artistliği yaptığım Los Angles'a taşındım. Ek olarak New York, Milano ve Paris Moda Haftalarında backstage'de çalışıyorum. Al Gore (bana küresel ısınmayı öğreten), Vera Farmiga, Kiersten Warren, Kyra Sedgwich, Fantasia Barrino, Fran Drescher be Mick Jagger gibi yüksek profilli müşterilerle çalışma ayrıcalığına sahip oldum."