Terry Barber

Birleşik Krallık
1992 te başladı

Sanatçı Hakkında

Makyaj Artist Direktörü Terry Barber

17 senedir M·A·C'te çalışıyor ve ona herşeyini katıyor. New York'taki Bendel'da markayı ilk kez deneyimledikten sonra onun savurgan stilinden, mağaza çalışanlarının Mohavklar gibi dövmeli oluşlarından anında etkilendi. "İnsanlar beni seviyor," diye belirtiyor. Geleceğine olan yansıması için Barber M·A·C'in 1993'te Londra'da açılmasını sabırla bekleyene kadar Harvey Nichols'ın şikayetler kısmında çalışmak için iş buldu. Yeni yetişen gençler için işaret olan burası onun deyişiyle "Studio 54'te çalışmak gibiydi." Şimdi İngiltere ve Avrupa'nın Makeup Artistry Direktörü olan Barber, markanın en renkli, modaya uygun ve lafını esirgemeyen direktörlerinden biri. Sahne arkasının enerjisini ve yaratıcılığını seven bir show adamı. Nerede olduğunun ise hiç bir önemi yok. Master sınıflarına eğitim vermek için dünyayı dolaşsa da, eventlerdeki gösterilere öncülük etse de, ya da dünyadaki moda haftalarının anahtar isimlerinden biri olsa da markanın çeşitliliği ilham vermeye devam ediyor. "M·A·C bana her insanı kendine göre nasıl güzel gösterebileceğimizi öğretti."

BOWIE İLHAMI

"Makyajdan etkilenmenin kökeni 70'li yıllarda David Bowie'den geliyor. Cinsiyetin sınırlarını bulandırmak fikri ve yeni bir güzellik türü yaratmak beni herzaman büyülemiştir."

IKON STATÜSÜ

"En unutulmaz çekimlerimden biri V Magazine için Jean-Paul Goude'un karelediği Grace Jones ile çalışmamdı. Bu iki efsane ile stüdyoda olmak tıpkı astral seyahat yapmak gibiydi. İkisinin birlikte oluşturduğu albüm kapakları ben büyüyene kadar duvarımda asılı kaldı. Bu yüzden kendime soruyordum "Bu gerçekten ben miyim?"

DUDAKLARIMDAN ÖP

Her zaman ruj hediye ederim. M·A·C rujlar o kadar dönüşümlü ve etkili ki bir kez sürdüğünüzde onsuz yaşayamıyorsunuz! Hediye ederken en favori renk tonlarımdan biri kendi deyişimle "yaşını gösteren kırmızılardan oluşan" Ruby Woo, Russian Red ve Diva gibi kırmızı renkler."

 

Artist Faves: Terry B