Rumiko Ikeda Harris

Japonya
1997 te başladı

Sanatçı Hakkında

Kıdemli Makyaj Artist Rumiko Ikeda Harris

profesyonel makyaj artisti olmadan önce işletme okuduğu Tokyo'da yaşıyor ve çalışıyor. En başından beri sıkı bir M·A·C hayranı olan artist, makyaja olan aşkını onun "keskin uçlu stilini ve yaklaşımıyla" arttırarak inanıyor. Önceden Anna Sui Kozmetik'te çalışan Harris, "kariyerinde ikinci adıma geçmek" için M·A·C bünyesine katıldı. Şimdi bizimle neden makyajın bir sanat biçimi olarak düşünülmesi gerektiğini açıklarken moda showlarından dergi çekimlerine kadar olan çalışmalarını anlatacak.

Yüksek konumlardaki arkadaşlar

"Kariyerimde harika deneyimler yaşadım. Tokyo'da Stella McCartney defilelerinde, SS15 Milano Moda Haftası boyunca ise Marni, MSGM ve Max Mara defilelerinde çalışmayı çok sevdim. En sevdiğim modellerden biri DVF ve Adeam showlarında çalışma şansı bulduğum Ai Tominaga oldu. Moda haftaları dışında sosyal medya planlama, çekimlerde çalışma, basın mensuplarıyla buluşma, eventleri organize etme ve seminerler düzenleme gibi çalışmalarda bulundum."

Sanatçı

"Bir sanat yaratmak için yumuşak cilde makyaj yapma prosedüründen gerçekten zevk alıyorum. Gordon Espinet, Terry Barber, Tom Pecheux ve Kabuki gibi ikonik makyaj artistleri bana ilham veriyor. Aslında gençliğimde Kabuki'ye asistanlık yaptığım için şanslıyım. Benim kendi stilim doğanın renklerine odaklanıyor ve ana ilham kaynağım galerilerde gördüğüm resimlerden geliyor."

Temele Dönüş

"Ben yürekten erkeksi biriyim. Siyah rengi ve farklı şeyler yapmayı seviyorum. Bu isyankar tarafım yeni ve heyecanlı çalışmalar yaratıyor. Doğru temelin oturtulması gerektiğine inanıyorum. Herkes M·A·C'in Lip Conditionner, a Studio Conceal and Correct Palette ve Prep + Prime Transparent Finishing Powder'ını kullanmalı. Hava şartlarına ve sağlık durumlarına bağlı kalarak, cilt her zaman farklılaşır. Bu nedenle doğru cilt bakım ürününü seçmek ve yüz masajı uygulamaları geliştirmek önemlidir.

Artist Faves: Rumiko I