Nicole Thompson

Avustralya
2003 te başladı

Sanatçı Hakkında

Kıdemli Makyaj Artist Nicole Thomson'a,

göre yaratıcılık sınır tanımaz. Vücut sanatı, tiyatro ve avangard makyaj konusunda uzmanlaşan Avustralya kökenli artist kural koymadan yaratıyor ve sanata olan aşkını yenilikçi vücut tasarımı, drag ya da gelin makyajıyla bir araya getiriyor. "Değişen sanat çalışmalarında hepsini görüyorum," diye belirtiyor.

Cirque du Soleil performansçılarına dikkaç çekici göz makyajı yaratmaktan tutun uluslararası moda defilelerinde sezonun trendlerini takip etmek için dünyayı gezen Nicole'e göre M·A·C bir harikalar diyarı.

UNUTULMAZ 40'LAR

"1940lı yılların saç ve makyajını seviyorum. O dönemki kadınların kendi görünümleri için çaba sarfetmelerini seviyorum, bu günümüzde de halen kadınların yapmasını istediğim birşey. Saçlarını yapmadan ve kıyafetlerini seçmeden evden çıkmıyor, sadece tek bir noktaya odaklanmayıp tüm ifadelerini yeniliyorlar. Gözler belirgin, kaşlar kavisli, yanaklar kızarık, dudaklar ise mükemmel ve ışıltılı."

SANATIN KALBİ

"Boyamak, boyamak ve boyamak... Kendimi onun içinde kaybetmeyi seviyorum. Hayatımdaki tüm stres ve endişeler elime kalemimi ya da boya fırçamı aldığımda görünmez oluyor. Yağlı boyayı seviyorum, hem ailemin evinde hem de kendime ait bir sürü eserim var. Aynı zamanda kıyafetleri parçalara ayırıp onları yeniden birleştirmeyi seviyorum. Kendi sanat çalışmamı yaratmak için vintage parçaları alıp kesmekten, ufalamaktan ve onları değiştirmekten büyük bir keyif alıyorum. Sanat benim tutkum."

HAYALİMDEKİ MESLEK

"Sene içinde Pro ekibinin bir parçası olarak uluslararası moda defilelerinde çalışmak için seyahat ettim. Vivienne Westwood, Marni, Dsquared, Just Cavalli, Pucci, Giambattista Valli, Collette Dinnigan ve Moschino gibi dinamik ve ikonik defilelerde çalıştım. Son birkaç senede bunu gerçekleştirmek olağanüstüydü. Makyaj kahramanlarım Val Garland, Alex Box ve Tom Pecheux ile çalıştım ve çalıştığım tüm defilelerden çok şey öğrendim!"

 

Artist Faves: Nicole T