Jane McKay

Kanada
1978'de başladı

Sanatçı Hakkında

JANE MCKAY

Rocky Mountains'de büyüyen M·A·C Senior Artist Jane McKay doğaya büyük bir ilgi duyuyor. "Tatile çıkın" diyor ve ekliyor "spor yapın, ellerinizi toprağa daldırın, ruhunuzu ve vücudunuzu yenileyin." Doğaya düşkünlüğü bir yana sahne sanatlarına karşı büyük bir tutkuya sahip. Tamara de Lempicka ve David Bowie'den Lady Gaga'ya, McKay bir tiyatro hayranı ve makyajı da bu atmosferi güçlendiren bir element olarak görüyor. Onun bu tutkusu kendisini garsonluktan, 80 milyon kişiye makyaj yapmış bir sanatçıya dönüştürdü.

Hızlı Öğrenenler

"Üçüncü sınıftayken, ilüstrasyon dalında Provincial School Award kazanmıştım. Her zaman renkler ve çizgilerle ilgili güçlü sezgilerim olmuştur, ben görsel bir öğreniciyim. Annem bana, küçükken hep kıyafetlerimi kendimin seçmek istediğimi ve o yaştan kişisel bir stile sahip olduğumu söylerdi. 80'ler benim deneysel yıllarımdı. Bir çok sanatçı arkadaşım oldu ve NYC ve Milano'ya iki yaz boyunca portfolyoma yaratıcı çekimler yapmak için seyahat ettim. Sonra da Toronto'ya taşındım."

Phantom of the Oprah

"İşimle ilgili her yerde bir ilham kaynağı bulabiliyorum: mimari, astronomi, güneş, ay, bilim, yemek, arkadaşlar, müzik, filmler, tiyatro, spor, meditasyon... Etrafımda bir çok sanatçı ve eğlenceli insan var ve onlar benim ilham kaynağım. Eşim bir reklam ajansında Senior Sanat Direktörü ve oğlum sanata bayılıyor (ve bu işte oldukça iyi) ve ilemde bir çok anatçı var. Ayrıca M·A·C. sayesinde de birçok yaratıcı insanla tanışma fırsatı buldum. En güzel anılarımdan bazıları M·A·C'te çalışırken farklı ülkelerde yaptığımız 21st Century Techno Rave Glam Tour'du. Tabi ki Oprah'da konuk panel üyesi olduğum günü de unutamam. 80 milyondan fazla kişi izledi!"

İşin Sırrı Kolaylık

"Benim düşüncem bir çok insan çok fazla fondöten kullanıyor. Eğer örtücülük arıyorsanız M·A·C VIVA GLAM kullanın, bir çok inanılmaz rengi var ve çok güzel bir amaca hizmet ediyor! Verebileceğim en güzel tavsiye, kendinizden bir saniye bile şüphe etmeyin ve yaptığınız şeyi sevin. Eğer bu kurallara uyarsanız, parlarsınız. Sağlıklı kalın. Ben şahsen snowboard yapmaya bayılıyorum, dağ bisikleti, rüzgar sörfü, bahçe işleri... Bazen biraz yoga ve Pilates işin içine giriyor. Bu verebileceğim en iyi güzellik tavsiyesi!"