Elke Willemen

Belgium
Started in

About The Artist

Elke Willemen

Kıdemli Makyaj Artist Elke Willemen finans ve dil okurken para kazanmak için gece kulüplerinin kapısında görevliydi. Daha sonra Belçika'nın Antwerp şehrindeki Pro Store'da M·A·C make up artisti ve eğitmeni oldu. "M·A·C'i ilk olarak Paris'te bir makyaj kursunda keşfettim." diye açıklıyor. "Antwerp'e gelmeden birkaç sene öncesiydi. O andan itibaren M·A·C ekibine dahil olmayı ve make up artist olarak marka için çalışmayı istediğimi biliyordum." Willemen yükselmeden önce işletme konusunda tanınmış bir kariyer yapmaktan zevk duydu. Şimdi ise bize daha fazlasını anlatacak.

Moda Öncüsü

"Kariyerimde çok güzel anlara tanık oldum. Bunlardan bir tanesi Milano'daki ilk defilemde make up artist Gordon Espinet ile birlikte çalışmamdı. Işıltılı kırmızı dudaklarıyla muhteşem bir görünümü vardı. Bunun dışında Kopenhag Moda Haftası'ndaki Vivienne Westwood Anglomania Show'unda make up artist Dean Rudd ile Pro Workshop'a ev sahipliği yapıp "punk" ifadeler yaratmak için çalışmaktan heyecan duydum. Bu Kıbrıs'ta gerçekleşti ve teması ise "Sirk" idi. Fakat bunların arasında daha seçilecek bir sürü anı var!"

Dönüştürücüler

"İnsanların kendilerini yeni bir değişikliğe ikna ederek onları dönüştürmeyi seviyorum. Makyajın o gün nasıl hissettiğinize dair bir imza olduğuna inanıyorum. Özgün bir ifade yaratıp insanlara hergünkü görünümlerini nasıl lüks modaya, gece görünümüne değiştireceklerini göstererek renk ve farklı dokularla oynamayı seviyorum. Fırça ve renklerle oynayıp onları karıştırdığım zaman çok mutlu bir insan oluyorum. İyi bir baz oluşturmak püf noktasıdır ve ben Prep + Prime Vibrancy Eye, Prep + Prime Highlighter ve Clear Brow Set'i seviyorum. Fakat renkleri püskürtmeye dayanamıyorum ve VIVA GLAM Lipstick'i de çok seviyorum!"

Yüksekten Uçan

"Seyahat etmeyi seviyorum çünkü o işim için harika bir ilham kaynağı. Bilinmeyen şehirleri keşfedip farklı kültürler tanımayı ve doğanın içinde özgür hissedip beynimi boşaltmayı, yeni sezgiler içinde hislerimi ortaya çıkarmayı seviyorum. Buna ek olarak güzel resimli kitapların sayfalarını çevirip vakit geçirdiğim bir kütüphaneye yakın olan cafe barda oturup fikir üretmeyi seviyorum."

Artist Faves: Elke Willemen