Debbie Finnegan

Birleşik Krallık
2001 te başladı

Sanatçı Hakkında

Kuzey İrlanda'daki Black Mountains'ta çocukluğunu geçiren Kıdemli Makyaj Artist Debbie Finnegan,

bölgedeki iz bırakan tüm gotik unsurları seven ve erkeksi bir kızdan makyaj artistine dönenlerden. Bununla birlikte güneşli bir Ibiza gününde evde oturup yüzünüzü yağmurlu bir ifadeden tropikal iklimlere kadar değiştiren farklı makyaj tüyolarını paylaşmayı seviyor. Şimdi bizimle M·A·C mağazasında başlayıp, uluslararası alanda yetkili bir make up artist olmadan önceki sıradan başlangıç hikayesini paylaşacak.

Harika Açık Hava

"Ben aslen Kuzey İrlanda'daki Belfast kökenliyim. Şehrin dışında büyüdüm ve arka bahçemi hep Black Mountain olarak bildim. Çocukluğum kirli dizlerimle beraber çeşitli hayvanlarla ağaçların üstüne tırmanarak geçti. 13.yaş günümde erkeksi olmaya son verdim ve makyajı keşfettim, bir daha da arkama bakmadım. Donegal sahilinde 3 hafta boyunca İrlanda dilinde eğitim veren yaz okuluna kayıt oldum. Farklı yaşlardaki 10 kızla aynı evde kalmak çok eğlenceliydi. Onların üzerinde makyaj denemeleri yapıyordum."

Holy Dumanı!

"Daha sonra altı sene boyunca İngiltere ve İrlanda'daki farklı M·A·C mağazalarında make up artist olarak başladım. M·A·C serisinde görür görmez aşık olduğum ilk ürün Smolder Kohl Göz Kalemiydi. Bu yumuşak kalem benim yeni buğulu modeller yaratmama izin verdi ve ben onun kazandırdığı hissiyatı sevdim. Yüzü anında değiştiren kohl kalem bağımlılarından biriyim. Hafif ışıltısıyla ılık bronz renk tonuna sahip bir yumuşak kalem olan Pearlglide Liner in Lord It Up seviyorum."

İspanyol Güneşi

"Yeryüzündeki en sevdiğim yer Ibiza. Oraya gittiğim zaman yanıma kirpiklerimi uzatan ve bakışlarımı farklılaştıran Extreme Dimension Mascara alıyorum. Bunun dışında yanıma koyu halkalarımı kapatmak ve aşırı pigmentasyonu gizlemek için ısıttığım Studio Finish Concealer'ı alıyorum. Son olarak eğer güneşin altında kalacaksam cüretkar bir dudak rengine ihtiyaç duyarak ifademi tamamlıyorum. Bu aralar renk tonu seçimim, coşkulu mat dokusuyla zengin portakal kırmızısı rengine sahip Lipstick in So Chaud. O mavi gözlerimi belirginleştiriyor ve yüzümün geri kalanını aydınlatıyor."

Artist Faves: Debbie F