Christina Vacirca

Almanya
1997'de başladı

Sanatçı Hakkında

CHRISTINA VACIRCA

Almanya'nın orta bölgesindeki küçük bir kasabada yaşayan Christine Vacirca, henüz altı yaşındayken babasının bir İtalya seyahatinden getirdiği saç ve makyaj aletlerine sahip plastik bir bebekle makyajla olan ilk ilişkisine başladı. "Bayılmıştım!" diyor. "Belki de ailem benim kaderimi benden önce biliyordu" ve babasının resim yapmasından ve gitar çalışından ilham aldığını ekliyor. Şimdi M·A·C Senior Makeup Artist olarak ("hayatımın şehri diye tanımladığı") Berlin'de yaşıyor ve çalışıyor. Christina Aguilera ve Kanye West gibi dünyanın en tanınan sanatçılarına makyaj uygulamaları yapıyor.

Ich bin ein Berliner

" 20 yaşındayken yaşadığım küçük şehirden Münih'e taşındım ve küçük bütçeli filmler için makyaj yapmaya başladım. Ardından, Köln'e taşınmadan önce ilham verici birçok fotoğrafçı ile çalışmaya başladığım Frankfurt'a taşındım. Köln'de ise kaderin cilvesi beni M·A·C. ile tanıştırı. Bir arkadaşım makyaj sanatçısı olmak için bir başvuruda bulunmuştu. Mülakata katılmayacağı için onun yerie ben gittim ve işe alındım! Böylece Berlin'e yerleştim ve beni hala içinde barındırdığı değişik kültürlerle etkilemeye ve ilham vermeye devam ediyor."

Mekanik Hayvan

"Müzisyenlerle çalışmayı çok seviyorum. Rihanna'nın tüm stil kurallarını kırması; bir gün vamp diğer bir gün romatik oluşu beni çok etkiliyor. Amy Winehouse'u da çok severdim. Benim için ilham vericiydi. Ama eğer herhangi bir kişinin makyajını yapma fırsatım olsaydı bunun Marilyn Manson olmasını isterdim. Yeni deneyimlere çok açık ve her zaman en iyisi! Kariyerimin dönüm noktalarından biri 2007 yılında MTV European Music Awards oldu. Çok büyük bir projede, çok büyük bir ekip içerisinde, ünlülerle çalıştım. Bana nasıl esnek olabileceğimi ve beklenmeyenleri yaşadığımda, stresli anlarla nasıl mücadele etmem gerektiğini öğretti."

Sanat Saldırısı!

"Sanatçı yönümü etkileyen bir çok farklı etken oldu. Birçok makyaj duayeninden ipuçlarını öğrendim ve Tom Pecheux, Kabuki, Gordon Espinet ve Topolino ile ortak çalışmalar yaptım. Şehir hayatının düzeninden ilham aldım. Daha gençken birçok grafiti sanatçısı, müsizyen ve dansçı arkadaşım olmuştu. Dans benim için her zaman bir tutkuydu. Özellikle sokakta break dance yapanları izlemeyi çok severim. Onların enerjisini ve yoğunluğunu işime taşımayı isterim. Sokaklar onlar için bir tuval olabilir, ama benim için her zaman bir yüz."