Chantel Miller

Amerika Birleşik Devletleri
1995 te başladı

Sanatçı Hakkında

Chantel Miller

Los Angeles'taki bir özel efekt makyaj okuluna kayıt yaptırma şansı yakalayıp onun yerine Miami'ye giden Doğu kıyılarından gelen Kıdemli Makyaj Artist Chantel Miller kariyerine M·A·C artisti olarak başladı. Yarı zamanlı olarak başlayıp tam zamanlı bir saplantıya dönüşen mesleğinde Miller, yükselerek Saha Eğitim Direktörü pozisyonundan New York'ta baş makyaj artist pozisyonuna yükseldi. Eski zamanların New York'undan oldukça ilham alan Chantel, birçok dergi ve video çekimlerindeki makyajlara 1920li ve 30lu yılların caz zamanlarındaki cesur ve cazibeli ifadeleri yansıttı. "New York'ta bana tek bir günde sonsuz ilham veren bir sürü durumla karşılaşıyorum." diye belirtiyor. Vogue ve Elle gibi dergiler, Cyndi Lauper ve Sir Anthony Hopkins gibi ünlüler, Alexander Mcqueen ve Rodarte gibi popüler kültürün ikonik figürlerinden bazılarıyla çalışan Changel gerçek bir sanatsal gücüne sahip.

DOĞU SAHİLLİ KIZ

"Altyapımda kostüm tasarımı ve özel efekt makyajı vardı ama Los Angeles yolları bu Doğu sahillerinden gelen kız için çok uzaktı. Ben de böylelikle kariyerimin ikinci basamağında New York'a taşındım. O dönemden beri Broadway filmlerinden vücut boyamaya kadar makyajın her alanına fırçamı daldırdım. Öncelikli olarak güzellik ve moda konusunda yazılar yazdım ama makyajı da seviyorum."

OKULLU OLMAK

"Makyajla ilk tanışmam 5.sınıftayken okul servisinde en arka sırada bizden yaşça büyük bir kızla oturarak başladı. Bize "Joan Jett Makeup 101" diye adlandırdığı bir stili öğretti. Daha güzel ve yumuşak bakışlar için mavi göz kalemini çakmakla ısıtıyor, ardından gözünüzün altına kalem eriyene kadar hızla çekiyorsunuz. Bu sayede gözleriniz daha da belirginleşiyor ve uzun süre kalıcı olabiliyor."

TOP 3

"Prep + Prime BB Beauty Balm SPF 35, Studio Fix Foundation ve Extended Play Lash. Eğer sadece üçünü seçme şansım olsaydı ve kirpik kıvırıcımı almasaydım sanırım eski bir yöntem olan kaşıkla kirpiklerimi kıvırırdım!"

Artist Faves: Chantel M