Caroline Donnelly

United States
Started in 1995

About The Artist

Caroline Donnelly

kariyerine sahne makyajı eğitimi alıp makyaj artisti olarak devam etmeden önce grafik tasarım eğitimi alıyordu. London College of Fashion'da saç ve makyaj eğitimi almak için moda danışmanlığı bursu kazanan Donnelly ilk işini BBC'nin çocuk programında gerçekleştirdi. Bu işten alnının akıyla çıktı ve M·A·C Ailesine katılmadan önce müzik ve televizyon dünyasında freelance makyaj sanatçısı olarak çalıştı.

"Bana fırsat verdikleri için M·A·C Ailesine sonsuza dek minnettarım," diye belirtiyor. Kariyerine ışık tutan işler arasında ise Alexander McQueen, Vivienne Westwood, Kenzo ve Gareth Pugh gibi ünlü tasarımcıların defileleri yer alıyor. Şimdi baş makyaj artist olan Donnelly kendi deyişiyle hayallerini gerçekleştirmek için dönüm noktası olan Los Angeles'a yeniden taşındı."

Mutlu Ev

"Makyaja olan aşkım erken yaşlarda başladı. Annemin yatak odasındaki yatağa oturur ve o hazırlanana kadar onu izlerdim. Özellikle onun renk seçimlerine ve büyüleyici bakışlar yaratmak için kullandığı fırçasına bayılırdım. Bu durum 70li ve 80li yıllarda Toyah Willcox ve Siouxsie Sioux'a hayranlığım boyunca da devam etti. Bu iki kadının görünümünden ve uyguladıkları makyajdan her  zaman büyülenirdim. Plaklarının yanına oturur, iki idolun fotoğraflarına uzun uzun bakar ve onların makyajlarını kendi yüzüme uygulamayı denerdim. Son zamanlarda Londra'daki Victoria&Albert Müzesi'nde Mary Quant'ın aynı cins göz kalemini sergilenirken gördüm!"

Harika Açık Hava

"Yakın zamanda Yosemite Ulusal Parkı'na kamp yapmaya gideceğim. Orası ölmeden önce görmek istediğim yerlerden birisi. Oradaki vahşi ortamın içinde bile iyi görünmelisiniz! Cildimi korumak için yanıma Prep + Prime Face Protect SPF 50, vücudumu kolayca koyulaştıran bir bronzlaştırıcı gibi hafif koyu renkteki Prep + Prime BB Beauty Balm SPF 35, kirpiklerimin doğal bir şekilde hafif bir parlaklıkla renklenmesi için False Lashes Waterproof alıyorum, ama yüzümü asla koyulaştırmıyorum."

Havalı Britanya

"En unutulmaz çekimim Londra'daki Victor & Albert Müzesi'nde Erin O'Connor ile geçirdiğim ilginç geceydi. Tasarım, saç ve makyaja başlamamız için 6 civarında orada olmamız gerekiyordu, müze kapanıp tüm ziyaretçiler gittikten sonra ise çekim başladı. Eğer daha önce görmediyseniz bu görkemli müze dünyadaki en etkileyici duvar sanatı, heykel ve tarihi eserlerden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Orada ışıklar bir kez söndüğü zaman daha önce hiç bulunmadığım bir yere dönüşüyor. Heykellerin devasa gölgeleriyle birlikte loş koridor ve odalarında yürüdüğünüzde formlar tüyler ürpertici bir oyun oynuyor!"

Artist Faves: Caroline Donnelly