Carolina Pettersson

Birleşik Krallık
1988 te başladı

Sanatçı Hakkında

Danimarkalı Carolina Petterson

detaylardaki feminen algısı ve açıkgözlülüğüyle bilinen bir kıdemli makyaj artist. Yumuşak ve uçuk ifadesiyle dünyanın birçok yerinden hayran kitlesi kazandı. Fakat onun ilham perisi Kopenhag'daki güçlü, akıllı ve zarif kent sakinleri. Onlar artistin pastel renklerdeki paletinin, buğulu ve doğal bazının, çok sevdiği kahverengi çekici kirpiklerinin temelini şekillendiriyor. Şimdi bizimle Kopenhag'ın banliyösunda başlayıp Danimarka'nın kırsal kesiminin bir köşesine doğru uzanan kariyerinden bahsedecek.

Su Kızı

"Ben Kopenhag'a 20 kilometre uzakta olan küçük bir bölgeden geliyorum. Kasaba çok küçüktü ve yüzmek benim en büyük tutkum oldu. Tüm zamanımı havuz kenarında geçirmeye harcamıştım fakat istikrarlı bir şekilde Kopenhag'ın merkezine yakın oturan bir şehir kızına dönüşmüştüm."

Kırıştırmak

"Daha makyaj kelimesini söyleyemezken, anneme bana makyaj ürünleri alması için yalvarırdım. Danca'da "sminke" anlamına gelen makyaja ben "skinke" yani ham! diyordum. 18 yaşıma geldiğimde bayıldığım ilk makyaj ürünüm olan kırmızı rujumu aldım. Belki de bu benim Danimarka kökenlerimden geliyordu. Bizde cüretkâr renklere sahip dudaklarıyla anlamlı görünümleri olan kızlar vardır. Fakat ben aynı zamanda Lord It Up Pearlglide Intense Eye Liner, Sweet Satisfaction Pro Longwear Eye Shadow ve Omega Eye Shadow ile gözlerimi ön plana çıkarmayı seviyorum. Kirpiklerimin üzerine üçlü maskara olan Prep + Prime Lash, False Lashes Extreme Black ve Extended Play Lash'i kullanıyorum. Evet üçünü bir arada kullanıyorum!"

Yardım Eli

"Kariyerimdeki en değerli anlarımdan biri kanserle mücadele eden bir müşterinin bana gelmesiydi. Kirpikleri ve kaşlarıyla birlikte saçları da dökülmüştü. Biz onları yeniden şekillendirip kirpik eklediğimiz zamanki mutluluğu görülmeye değerdi. Kendine güvenini geri getirdiğiniz birine yardım etmek harikaydı."

Artist Faves: Carolina P