Caitlin Callahan

Kanada
1992 te başladı

Sanatçı Hakkında

Kıdemli Makyaj Artist Caitlin Callahan

çabasızlığı sürdürenlerden. Kanadalı köklerini tüm dünyadaki defilelerde çalışıp dergilere çıkarak kariyerinin zirvesine taşıyan artistin uygulamalarındaki kalıcı ve doğal ifadeler onun kendine özgü stilini belirliyor. M·A·C'te çalışmaya başladığından beri New York ve Los Angeles'ta yaşayan Callahan yakın bir dönemde şimdi ailesiyle yaşadığı Vancouver'e geri döndü. İdeal akşam programı eline desteleri alarak çocuklarıyla Monopoly oynamak ve Martini'sini yudumlamak. Fakat bu sizi yanıltmasın! En başından beri isyankâr olan Callahan herşeyin ünlü rock grubu Kiss'e olan hayranlığıyla başladığını söylüyor.

Rockçı Çocuk

"Britanya Kolumbiyası'ndaki Victoria'da büyüdüm. Makyaja dair ilk hatırladığım anı kendimi ve kız kardeşimi Kiss grubu üyelerinden biri gibi boyamaktı. Altı yaşındaydım. Makyaj kursuna kayıt olmayı beklemeden 1992 yılında M·A·C mağazasında çalışmaya başladım. Yaptığım ilk gerçek makyajla çok gururlandım. Daha sonra banyoya gittiğimde müşterimin yüzünü yıkadığını gördüm. O günden sonra makyaj yapmadan önce karşı tarafı dinlemenin ve soru sormanın önemini öğrendim!"

Fransa ile Bağlantı

Paris'e seyahat etmeyi seviyorum. Klasik olduğunu biliyorum ama o dünyanın en güzel şehri. Oraya gittiğim zaman yanımda Opulash ve Half Lash Curler ile beraber Face and Body Foundation'ı da götürüyorum. Eğer daha fazla yerim olsaydı yanıma M·A·C'te görür görmez ilk aşık olduğum ürün olan Coquette and Vanilla Eye Shadows, Twig Lipstick ve Cubic Blush'ı alırdım.

Sadelikten Yana

Biz daha işlevsel, dayanıklı ve doğal gösteren ürünler istesek de Vancouver'deki kadınlar makyajlarıyla oldukça az bakımlı görünüyorlar. Prep + Prime Natural Radiance ve So Sweet So Easy Cremeblend Blush ile kolaylıkla çabasız şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ben herkesin makyaj çantasında Prep + Prime Beauty Balm Compact SPF 30'u bulundurmasını öneriyorum. Gün aşırı kullandığım ürün cildi daha ışıltılı ve canlı gösteriyor. Eğer dışarı çıkmak istiyorsanız göz altınıza Tarnish Eye Kohl uygulayın ve alt göz kapağınızı 219 Pencil Brush ile koyulaştırın. İşte hazırsınız!

Artist Faves: Caitlin C