Beno Lim

Singapur
2004 te başladı

Sanatçı Hakkında

Kıdemli Makyaj Artist Beno Lim

makyajda minimalizmi destekleyen tek kişi. Doğduğu ve büyüdüğü Singapur'un tropikal ikliminden ilham alan Lim, bize doğal güzelliği vurgulayan ve hepimize cildimize daha narin davranmamız gerektiğini öğreten favori aktrisi Cate Blanchett ile makyaj stilini geliştirdi. Bununla birlikte makyaja olan aşkı Singapur Ulusal Bayramı'nda okuldaki geleneksel dans gösterileri boyunca belli belirsiz uyguladığı kiraz kırmızısı allık ve kırmızı rujla başlamış. Şimdi bizimle benzersiz yaklaşımı ve hafife indirgediği algılarından söz edecek.

Giydirme Oyunu

"Makyajla ilgili ilk anım yedi yaşlarımdayken başladı. Anaokulundaydım, Çocuk Bayramı ya da Ulusal Bayram kutlamaları boyunca süren dans gösterilerinde her zaman gönüllüydüm. Kostümler giyerdim ve öğretmenim benim makyajımı yapardı. Pembe yanaklarımı ve kırmızı dudaklarımı gördüğümde uğradığım şaşkınlığımı hala hatırlıyorum! Gösterilerin sonunda oyuncak ya da kırtasiye ürünü gibi hediyeler aldığım zaman çok heyecanlanırdım."

Işık, Kamera...

"En büyük hayalim Cate Blanchett'le Bhutan'ın gizemli dağlık bölgelerinde fotoğraf çekimi yaparak jet sosyetenin bir parçası olmaktı. Maksimum konfor, yumuşaklık ve pürüzsüzlük için nemiyle cilde anında yayılan Lightful Softening Lotion'ı valizime atarım. Bunu Lightful Essence ve Studio Face and Body Foundation'ı takip eder. Bulundurulması gereken bu fondöteni yüzünüze ve cildinize kusursuzca uygulayabiliyorsunuz. Yoğunluğunu, uzun süre kalıcı su geçirmezliğini, dayanıklılığını ve doğru renkleri göstermesini seviyorum.

Ferah ve Kolay

"Şimdilerde herkesin daha parlak ve güzel bir cilde kavuşmak istediğini görüyorum. İnsanlar tıpkı doğal bir ciltleri varmış gibi "görünmez" makyaja sahip olmak istiyorlar. Özellikle Singapur gibi tropikal iklime sahip yerlerde bu yöntem daha iyi ve pratik oluyor. Bunun yanında insanların dudak renklerinde de artık daha açık tonlar tercih ettiklerini farkediyorum."

Artist Faves: Beno Lim