Baltasar González

İspanya
1992 te başladı

Sanatçı Hakkında

Ömür boyu makyaja hayranlık duyan Kıdemli Makyaj Artisti Gonzalez Pinel'in

tutkusu okul sıralarında başlamış. Katalan şehri Reus'un bir yerlisi olan Pinel, küçük yaşlarını evde el becerisini geliştirmeye adamış. Barcelona'daki M·A·C mağazasında çalışıp uluslararası alanda geçerli bir make up artist olmadan önce hergün kullandığımız ürünlerin içeriğindeki formül ve karışımları öğrenmek için kozmetoloji okumuş. Şimdi bizimle çocuk parklarından, defilelere geliş hikâyesini ve İspanya'nın onun için nasıl hem ilk hem son ilham kaynağı olduğunu paylaşacak.

Farklı Bir İlkokul Çocuğu

"Makyaja olan ilgim yaklaşık 13 yaşımda başladı fakat o dönem makyaj eğitimlerine katılmam imkansızdı. Bu durum bana hiçbir zaman engel olmadı, tüm enerjimi makyajın ne olduğunu anlamaya ve bana izin veren insanların üzerinde uygulamaya harcadım. Lisedeki bazı boş zamanlarımda fikirlerimi arkadaşlarımın üzerinde denediğimi hatırlıyorum. Herkes benim makyaja olan takıntımı biliyordu.  Şunu itiraf etmeliyim ki benim bir tür deli olduğumu düşünüyorlardı."

Yükseliş

"19 yaşındayken Barcelona'ya taşındım, kozmetoloji okudum ve güzellik endüstrisine körkütük aşık olduğumu hissettim.  Barcelona'daki bir mağazada dört sene çalışarak rujların olduğu kategoride görevlendirildim. Onları düzene sokmayı ve parlatmayı çok sevdim. Hiç müşterinin olmadığı zamanlarda müziği sonuna kadar açar ve mağazayı temizlerken dans ederdik!

İspanya Macerası

"Yeryüzünde en sevdiğim bölge, vahşi ve gizemli köklerimi keşfettiren büyülü bir Endülüs şehri olan Granada. Eğer bir gün oraya giderseniz yanınıza bölgenin atmosferine mükemmel uyum sağlayan Coffee Eye Pencil'i almanızı öneriyorum. Harmanlanması kolay olduğu için gözlerinizin etrafına koyu küllü bir gölge ilizyonu yaratabilirsiniz. Ben aynı zamanda yanıma dudaklara koyu erik rengi veren Nightmoth Lip Pencil ve gözlere ekstra canlandıran Haute & Naughty Lash alıyorum."

Artist Faves: Baltasar G