Alexandra Spyridopoulou

Balkanlar
1999 te başladı

Sanatçı Hakkında

Fransa hayranı olan Yunan asıllı Kıdemli Makyaj Artisti Alexandra Spyridopoulou

modern makyaj tekniklerine Pan-Avrupa hissini yansıtıyor. Yöresel meze ve tavernalarıyla meşhur Atina kökenlerine sadık kalsa da kendine özgü stilini Paris ile birlikte şekillendiriyor. Makyaja olan aşkı "Kendimi küçük bir prenses gibi hissediyordum!" diyerek annesinin parlak mavi göz kremini hevesle uyguladığı erken yaşlarda başlamış ve bu da ona M·A·C mağazalarında çalışmanın kapılarını aralamış. O andan itibaren ise tüm dünyada makyaj eğitimleri vermeye başlamış. "Bizim hakkımızda ne dediklerini biliyorsunuz, bir kere M·A·C'e girdiniz mi bir daha çıkamazsınız!"

OLİMPİYAT MAKYAJI

"Kariyerime ışık tutan en unutulmaz anlarımdan biri evimin bulunduğu Atina'da 2004 Olimpiyat Oyunları'ndaki açılış seramonisine katılmam oldu. Dünyanın her yanından gelen 45 kişilik M·A·C ekibi, 350 sanatçı, dansçı, oyuncu, atlet, gönüllü ve VIP konukların makyajını yaptı. Ekip harikaydı, atmosfer çok dokunaklıydı ve biz buna rağmen 18 saat boyunca hiç pes etmedik. Seramoninin sonunda herkesin bu kadar prestijli bir organizasyona olan katkılarından dolayı gurur duyarak birbirlerine sarılıp ağladıklarını hatırlıyorum!"

KOYU KIRMIZI

"Görür görmez aşık olduğum ürün Ruby Woo Lipstick oldu. O hala hayatımın aşkı olmaya devam ediyor! Dokusu, rengi ve sürme hissi günüme anlam katıyor! Eğer hayatımın geri kalanında yanıma sadece üç ürün alma şansım olsaydı bunlar kesinlikle Ruby Woo, False Lashes ve Spiked Eye Brows olurdu. Ben bunlarla favori şehrim Paris'ten ilham aldığım klasik bir ifade yaratmaktan başka ne yapabilirim ki?"

CLUB MED

"Yunanistan'daki en sevilen trendlerden biri kış aylarında koyu renklerin yaz aylarında ise parlak eflatun ve mercan renklerin hakim olduğu cüretkâr dudaklar. Akdenizli kadınlar dudaklarını vurgulamayı seviyorlar. Pro Longwear Lip Pencil doğal dudak rengine benziyor. Ben onu her Akdeniz cilt tipine uygun Forecast Prep + Prime Highlighter ve Mineralize Skinfinish ile birlikte kullanmayı öneriyorum."

Artist Faves: Alexandra S